Jak poznat kvalitní pracovní oblečení
Kategorie: Zboží | 04.05.2017

Práce na zahradě i v dílně patří mezi úkoly, u kterých se můžete snadno ušpinit a které často vyžadují plné nasazení a soustředění pracanta. Je proto důležité cítit se pohodlně a vědět, že se můžete spolehnout na své pracovní oblečení a ochranné pracovní pomůcky. Jak ale poznat kvalitní oblečení? Poradíme vám v našem článku.

Materiál a švy
Při koupi pracovního oblečení se zajímejte, z jakého materiálu jsou vyrobeny a jaká je gramáž látky. Gramáž vám řekne, jak je látky pevná, což do velké míry určí životnost a odolnost oblečení. Stejně tak důležité jsou švy, tedy pevnost spojů, které drží látku pohromadě.

Kromě samotného materiálu se zajímejte o to, jaké vlastnosti látka má. Při venkovních pracích budete potřebovat nejen ochranu před mechanickým pohybem nebo špínou, ale také před nepřízní počasí. Oceníte tak materiál, který vás ochrání před deštěm a větrem, umí správně odvádět vlhkost, tepelně izoluje nebo rychle schne.

Vlastnosti
Některé vlastnosti pracovního oblečení jsou nejen užitečné, ale jsou pro určité pracovní pozice nezbytné. Jsou proto stanoveny v odpovídajících normách. To se může týkat například specializované práce svářečů, dělníků nebo dřevorubců. Pro domácí použití není nutné profesionální normy dodržovat, pokud ale například chcete pracovat se dřevem, můžete se podívat po profesionálním oblečením pro dřevorubce. Podobně můžete ocenit odolnost proti ohni, chrániče kolen nebo reflexní prvky.

Pracovní oděv

Kde koupit kvalitní pracovní oblečení?
Ať už potřebujete pracovní oblečení, obuv nebo ochranné rukavice, nebojte se s otázkou výběru pracovního oblečení obrátit přímo na výrobce nebo prodejce oblečení. Uvidíte, že díky odborné radě si už nikdy nekoupíte nekvalitní levné montérky ze supermarketu, ale zvolíte raději kvalitní oblečení české výroby. Podívejte se na nabídku pracovních oděvů Brudra, které je možné koupit na e-shopu a v několika pražských prodejnách pracovního oblečení.

Komentáře

Pro zobrazení komentářů se musíte přihlásit.